Obyčajne fotím iba obyčajné veci a udalosti, ktoré si obyčajne človek nevšíma...počet návštev
[CNW:Counter]

Niečo o mne...

Narodil som sa 3. júna 1970 v Bratislave. Vyrastal som v Petržalke, najprv v starej a po jej dôkladnom zdevastovaní minulým režimom od roku 1979 zasa v novej Petržalke.

Strednú školu so zameraním na lodnú dopravu som úspešne ukončil a neskôr po neúspešnom snažení dostať sa na vysokú školu som absolvoval základnú vojenskú službu.
Počas školy som navštevoval hudobnú školu a neskôr modelársky krúžok. To boli hlavné záujmy okrem športov ako Karate a Aikido a neskôr vodáctva.
K fotografii som sa dostal oveľa skôr. Moj dedko, Karol Aufricht bol redaktor a úspešný fotograf, ktorému som venoval osobitnú stránku  www.aufricht.sk .
Mal som päť rokov, keď nás navždy opustil, ale predsa si dodnes pamätám tú záhadnú tmavú miestnosť, kde trávil veľa voľného času. Bola to klasická tmavá komora v byte niekde v centre Bratislavy, ktorej artefakty dodnes v úcte opatrujem.
Fotografovať som sa učil s pekným bakelitovým fotoaparátom, ktorý som dostal od rodičov ale neskôr, keď sa zdalo, že mi to docela ide, som začal používať dedkov osvedčený Zorkij 3S s výborným svetelným záklaďákom.
Neskôr, keď som voľný čas trávil v modelárskom krúžku, pod vedením môjho strýka som sa dostal k fotografii bližšie. Strýko, ktorý pôsobil na Kolibe u filmu ako fotograf, mal zariadenú malú fotokomoru a tam som konečne spoznal čaro vyvolávania filmov a fotografií.
Po rokoch bádania a učenia som mal „skladaciu“ fotokomoru aj doma v kúpeľni. Na všeobecnú radosť členov domácnosti som tam pravidelne trávil víkendy.
Dnes je to všetko už len pre pobavenie publika a fotografie spracovávam ako väčšina populácie v počítači.
Čaro fotografie ale zostalo v mojom živote a tak sa snažím zaznamenať všetko, čo ma zaujme a čo by som rád uchoval pre budúce generácie. Momentálne žijem stále v Bratislave, ale trochu ďalej od centra.

© 2010  Peter Aufricht  | Stránku navrhol Martin Dočolomanský